B komplex az energia és a közérzet növelésére
A B komplexet gyakran energia vitaminoknak is nevezik, de igazabb lesz, ha ezeket a vitaminokat csak olyan kulcsként képzeljük el, amelyek felszabadítják az energiaszint és a jóllét növekedését.
Sokan össze vagyunk zavarodva, mert egyáltalán nem tudjuk, melyik B-vitaminra van szükségünk. De semmi gond. A B komplex segít szinte mindegyik fedezésében. A B-vitaminnak többféle típusa létezik, és mindegyik formának kissé más szerepe van a szervezetben, és egyénileg fontos. Néhányan csoportosan működnek együtt, ezért döntő jelentőségű az egyensúly megteremtése. Egy-egy vitamin hiánya vagy megnövekedett igénye, megnövekedett igényt okoz a masikaknál is ebben a csoportban.
Ismerjük meg a fontos B-vitaminokat!
Mi a B-vitamin komplex?
A B-vitaminok családjában több mint 12 fajta vitamin van. Az emberi testnek csak nyolcra van szüksége, és mivel ezek elengedhetetlenek, összefoglalóan B komplexnek hívjuk őket. Az egyes B-vitaminok speciális nevek és számok szerint vannak rendezve (pl. B1, B2, folsav stb.).
A fontos B1-vitaminként ismert tiamin az egyik első szerves vegyület, amelyet már az 1930-as években elismertek vitaminként. A szénhidrátok és az elágazó láncú aminosavak (fehérjék) anyagcseréjéhez kapcsolódik; segíti felszabadítani az ételből származó energiát.
Miért van szükségünk B-vitaminokra?
A B-vitaminok koenzimekként működnek, amelyek segítik a testnek az energia megszerzését az ételből, és gondoskodnak az anyagcsere folyamatairól (lipidanyagcsere, fehérjeanyagcsere, cukoranagycsere). A B-vitaminoknak számos előnye van az egészségünk számára. A B-vitaminok segítenek megőrizni idegrendszerünk egészségét és támogatják testünket az élelmiszerek lebontásában, hogy az általa felhasznált energiát üzemanyagként felhasználhassa. Létfontosságú szerepet játszanak a bőr egészségében, a máj egészségében, a vörösvérsejtek termelésében, az idegrendszerben és a jó étvágyban.
Bár az alapvető B-vitaminok napi bevitele egészséges és kiegyensúlyozott étrenddel megszerezhteő, vízben oldódók, ezért nem tárolódnak a szervezetben. Ez azt jelenti, hogy minden nap folyamatosan pótolnunk kell őket. A mai életmódot figyelembe véve az egészséges étrend túlnyomó része csak természetes táplálék-kiegészítőkkel gazdagítható és kiegészíthető, mint például a sokoldalú B komplex termékkel.
Hogyan veszed észre a B komplex vitaminok hiányát?
- nehéz koncentráció stresszes helyzetekben
- kiégés és fáradtság
- gyakori megfázás vagy fejfájás
- alacsony vasszint a vérben
A B vitaminok és az edzés
A B-vitamin komplexre nagy mennyiségben van szüksége azoknak, akik gyakran tornáznak, sportolással foglalkoznak vagy fogyókúráznak. A különféle B-vitaminok fontos szerepet játszanak az anyagcserében. Például a B1-vitamin támogatja a testet a glükóz energiává alakításában, felgyorsítva a glikogénfogyasztást. A B2-vitamin segíthet a zsírégetésben. A B6-vitamin a B1-vitamin együtt működhet, amely az izmok erősítésével megakadályozza az izmok elvesztését edzés közben. A B12-vitamin felgyorsítja a zsír, cukor és fehérje anyagcseréjét és hasznosulását. Ezenkívül az edzés sok vízfogyasztást igényel, ami valószínűleg a vízben oldódó vitaminok, köztük a B-vitaminok és a C-vitamin elvesztését is eredményezi. A hosszan tartó aerob testmozgás növelheti az oxidatív stresszt, ezért nagyon fontos figyelemmel kísérni az antioxidánsok bevitelét, és ezzel elkerüljük a sejtek károsodását és az egyéb problémákat.
Melyik B-vitamin a legfontosabb? Lehetetlen megmondani.
“Mindegyiknek nagyon fontos szerepe van” – mondja Roxanne Moore, a Maryland Oktatási Minisztériumának bejegyzett dietetikusa és az American Dietetic Association képviselője. A sovány húsok, a színes zöldségek és a teljes kiőrlésű termékek általában a B-vitaminok megfelelő bevitelének csak alapját képezik.
A 8 vitaminból álló csoport részt vesz a szervezet létfontosságú folyamataiban.
A kiegyensúlyozatlan étrend, a szigorú diéták és a sok stressz egy adott vitamin hiányához vezetnek. A B-vitaminok azok, amelyek leginkább segítik a testet az ételek fogyasztásából származó energia felhasználásában. Gondoskodnak az energiatermelésről és a sejtek táplálásáról amikor az élelmiszer megérkezik a végcélig.
- B1-vitamin (tiamin)
A B1-vitamin részt vesz az izom, az ideg és a szív működésében. Szabályozza az anyagcsere folyamatait és az emésztést, valamint fontos szerepet játszik a glükózból származó energia felszabadulásában is. A B1-vitamin megtalálható a legtöbb ételben, beleértve a zöldségeket, a friss és aszalt gyümölcsöket, a tojást, a májat és a teljes kiőrlésű gabonákat.
- B2-vitamin (riboflavin)
A B2-vitamin részt vesz a szervezet energiacseréjében, támogatja az idegrendszert és eltávolítja a méreganyagokat a vérből. Egészségesen és feszesen tartja a bőrt, a hajat és a körmöket. Az élelmiszerforrások közé a tejtermékek, a hús, a hal, a rizs, a tojás és a gazdagított reggeli gabonafélék tartoznak.
- B3-vitamin (niacin)
A niacin (nikotinsav) fenntartja az emésztőrendszer egészségét, enyhíti a fejfájást, javítja a vérkeringést, hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez és egészséges megjelenést kölcsönöz a bőrnek. A niacin jó forrásai a hús, a hal, a búzaliszt, a tojás és a tejtermékek.
- B5-vitamin (pantoténsav)
A B5-vitaminnak több funkciója van, többek között fontos az érzelmi és fizikai stressz védelme vagy kezelése szempontjából, javítja a vitalitást és lassítja az öregedési folyamatokat. Fő forrásai a tojás, a marhahús, a vese, az élesztő, a hús és a zöldségek.
- B6-vitamin (piridoxin)
A piridoxin fontos a reakciók katalizálásában, amelyek zsírokat, szénhidrátokat és aminosavakat tartalmaznak a vérben, az agyban és a bőrsejtekben. A B6-vitamin sokféle ételben megtalálható, mint például sertéshús, baromfi, hal, kenyér, teljes kiőrlésű gabona, tojás, zöldség, szója, földimogyoró és tej.
- B7-vitamin (biotin)
A biotin a B-vitamin egyik formája, amely fontos a zsírsavak és szénhidrátok anyagcseréjében. A bélben természetesen élő baktériumok biotint termelhetnek, és a biotin természetesen számos ételben is megtalálható.
- B9-vitamin (folsav)
A folsav részt vesz az embrionális idegrendszer fejlődésében, a fehérjeszintézisben és a sejtek növekedésében. Különösen a fogamzóképes nőknek és a terhességet tervezőknek folsavban gazdag étrendet kell fogyasztaniuk, mint például zöld leveles zöldségek, hüvelyesek, magvak, máj, tojás, gabonafélék és citrusfélék.
- B12-vitamin (kobalamin)
A B12-vitaminnak számos fontos funkciója van, és hozzájárul a vörösvérsejtek létrehozásához, támogatja az idegrendszer normál működését és felszabadítja az energiát az elfogyasztott ételből. A vitamin részt vesz az új sejtek, vörösvérsejtek és timidin képződésében, amelyek minden sejtben az örökletes anyag kulcsfontosságú építőkövei. A folsav fő forrásai a zöld leveles zöldségek, hüvelyesek, gyümölcsök és máj. Folsavhiány terhes nőknél jelentkezhet. A szigorú vegetáriánusok és vegánok B12-vitamin hiányban szenvedhetnek, mert csak állati eredetű élelmiszerekben található meg.
Tehát nyolc nélkülözhetetlen vitamin létezik. Ezen vitaminok mindegyikéhez meg van határozva az ajánlott napi mennyiség, amelyet az átlagembereknek naponta el kell fogyasztania az egészsége megőrzéséhez. A B-vitamin étrend-kiegészítő tehát mind a nyolcat egy adagban egyesíti, amelyet a vízben elkeverünk, és biztosítja, hogy megkapjuk mindegyik vitamin ajánlott napi bevitelét.
Babe’s B Komplex – vitaminok, amelyeknek különböző, de fontos szerepük van a szervezetben.
- 50 mg (100% NRV) B komplex adagonként
- 7 vitamint tartalmaz a B-vitaminok csoportjából
- Hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez
- Segít az energia növelésében
Babe’s B-komplex
Étrend-kiegészítő
Aktiváld egészségét a Babe’s B-komplex hozzáadásával
- Hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez
- Megakadályozza a fáradtságot és kimerültséget
- Hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez
- 50 mg B-komplex adagonként
Az ajánlott napi bevitel
A B2-vitamin ajánlott napi adagja a felnőtteknél 1,2-1,7 mg, a terhes nőknél 1,6 mg, a szoptató anyáknál 1,8 mg. A B12-vitamin ajánlott napi adagja 2 mg a felnőtteknél, 2,2 mg terhes nőknél és 2,6 mg szoptató anyáknál. A folsav (B9) ajánlott napi adagja 400 μg naponta.
A Babe’s B Komplex por ajánlott napi mennyisége 5 g (1 adag). Keverjük el egy pohár vízben, és azonnal fogyasszuk el, amint a por feloldódik. 5 g porral 50 mg B-komplexet fogyasztunk el, ami kielégíti ennek a vitamincsoportnak a napi szükségletét.
A Babe’s B Komplex porított termék segítségével megtesszük az első lépést a megfelelő irányba!
Kosárban lévő termékek
Különleges ajánlat csak itt!
Adja hozzá a rendeléséhez és spóroljon!
Babe’s Magnézium
Finom ital magnézium-citráttal az optimális felszívódás érdekében
Bye Bye Cellulite
Hatékony radír a gyönyörű lábakért narancsbőr nélkül!